Saame tuttavaks: Jüri Rüsse
EKVÜ-l on 18 partnerit, kes meid ja meie tegemisi toetavad. Üheks neist on Halton OY, kelle esindajaks on Jüri Rüsse. Saame temaga läbi intervjuu rohkem tuttavaks.
Kus ja kellena Sa töötad?
Töötan Halton OY-s, Helsingis ekspordidirektorina. Suurim osa mu energiast kulub kaasaegsete kontorihoonete, tervishoiuga seonduvate ehitiste, datakeskuste, tehaste jne sisekliima lahenduste väljatöötamisele, turundusele ja müügile.
Üldjuhul on tegemist monumentaalsete projektidega, kus koostöö rahvusvaheliste investorite, arhitektide ja inseneridega peab sujuma ladusalt ka väga keeruliste lahenduste teostamisel nagu näiteks Sheremetyevo lennujaam Moskvas, Sky Tower Bukarestis, T-Mobile peakontor Viinis, Generali Tower Milanos, Patek Philippe kontor ja tehas Genfis, datakeskused erinevates maades jpm.
Geograafiliselt on praegusel hetkel kõige intensiivsem tööpiirkond Bukarest - Genf - Milano - Madrid - London - Kopenhaagen.
Kirjelda palun oma (professionaalset) tausta?
Lõpetasin Tallinna Polütehnilise Instituudi 1986 aastal tööstus- ja tsiviilehituse erialal. Olen töötanud lühiajaliselt Eestis ehitusettevõttes erinevatel ametikohtadel.
Soomes olen tegelenud kaasaegsete ventilatsiooniseadmete- ja süsteemide, jahutusseadmete- ja süsteemide ning hooneautomaatika turunduse ja müügiga üle 30 aasta.
Halton OY- ga algas mu koostöö 90ndate keskel eri maades projektidega tegeledes ja hiljem liitusin ettevõttega ekspordi arendamiseks ja kasvatamiseks.
Palun kommenteeri Teie ettevõtte otsust olla EKVÜ toetajaliige.
Soovin isiklikult toetada igasugust positiivset arengut.Eriti kui see on seotud Eestiga.
Mis laadi tuge saate/tahate pakkuda eialala praktiseerivale insenerile?
Koolitused, seminarid, tehniliste lahendused, diplomitööde teostamine meie laboratooriumit kasutades, CFD analüüs, täismõõtmelised lahenduste testimised jpm. Alati valmis erialaseks koostööks!
Millised on hetkel Sinu arvates meie erialade suurimad kitsaskohad ja kas oskaksid pakkuda võimalikke lahendusi?
Ei kommentaari.
Suurt pilti vaadates pole Eesti asjal häda midagi, saame ilusti selle õhuvahetusega hakkama. Tihti on meie võimalused lihtsalt palju väiksemad võrreldes suuremate riikidega.
Lahendus - õppida, õppida, õppida!
Mida soovitaksid noortele, kooliteed käivatele tulevastele KVJ inseneridele?
Julgelt edasi! Terve uudishimu ei ole paha asi!
Inseneriteadused on hästi väike osa SUUREST ELUST, tihti aga väga suur osa meie enda elust. Filosoofiliselt mõeldes - vaata ka sügavamale, kaugemale ja kõrgemale...
Kas julgeksid ennustada makrotrende, mis meie eriala olulisel määral tulevikus võiksid mõjutada.
Ennustada ei soovi ma mitte midagi ja makrotrendidega on viimase kolme aastaga kummalisi asju juhtunud. Siiski suuremat ehitusvaldkonna pilti vaadates võin tõdeda, et tervishoiuga seonduva ning seoses andmemahu kasvu ja selle säilitamise vajadustega ka datakeskuste ehitamise lõppu pole lähima 10 aasta jooksul näha... Ilmselt olen ka mina siis lahinguväljalt lahkunud.
Millega tegeled tööst vabal ajal, kuidas end laed? Soovitusi teistele.
Neli lapselast oskavad hästi mu vaba aega sisustada ja rõhutavad kenasti elu sügavamat dimensiooni ja kaunid kunstid toovad mu ellu teatud värskuse erinevatel eluperioodidel erinevas järjekorras - muusika, maalikunst, fotograafia...
Samuti ei saa ma läbi Lõuna- Aafrikata.
Soovitus – naudi elu ja ole tänulik!