Saame tuttavaks: Urmas Pilpak
EKVÜ-l on 18 partnerit, kes meid ja meie tegemisi toetavad. Kuna organisatsioonide taga on lihast ja luust inimesed, siis tutvume nendega lähemalt. Seekord võtame luubi alla LCC Produkt OÜ esindaja Urmas Pilpaki.
Kus ja kellena Sa töötad?
Töötan ventilatsiooniseadmeid turustavas firmas LCC Produkt OÜ.
Minu töö iseloom hõlmab nii praktilise tehniku tööd ehitusobjektil, kui ka teiste inseneride koolitamist.
Kirjelda palun oma tausta
Lõpetasin Tehnikagümnaasiumi 1992 aastal ning siis asusin õppima Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonnas. Valisin erialaks keskkonnatehnika, kuna see tundus väga perspektiivikas ning huvitav. Peale ülikooli lõpetamist oli valida, kas jätkata oma igapäevast tööd kütte- või ventilatsiooni suunal. Nii naljaga pooleks öeldes eelistasin suuremate torude- ja seadmetega tegelemist.
Palun kommenteeri Teie ettevõtte otsust olla EKVÜ toetajaliige.
Aastaid tagasi, ühelt poolt nähes selle ühingu juhtide pühendumust ning armastust antud eriala vastu, tundsin, et pean ka ise sellest osa olema. Teiselt poolt olime juba Rootsis innovatiivseid lahendusi näinud ning mõistsin, et ka meil on võimalik anda väike teadmiste panus eriala arengusse. Seetõttu toetajaks saamine ei vajanud pikka kaalumist, vaid võtsime ettepaneku koheselt vastu.
Mis laadi tuge saate/tahate pakkuda eialala praktiseerivale insenerile?
Peamine, mille võiks välja tuua, on väga usaldusväärse ventilatsiooniseadme tootja IV Produkt lahenduste kasutamine projektides, hoides kokku inseneride kallist aega. Saame pakkuda erinevate süsteemide võrdlus- ja tasuvusarvutusi.
Millised on hetkel Sinu arvates meie erialade suurimad kitsaskohad ja kas oskaksid pakkuda võimalikke lahendusi?
Arvan, et tellija huvides võiks arhitekti ja inseneri vaheline suhtlus kuidagi lihtsam olla. Nimelt tundub mulle, et näiteks sisearhitekti huvitab ilusa interjöörlahenduse loomine , kuid insener keskendub vaid tehnilisele küljele. Nii jääb vahest tellija kahe osapoole vahel hätta.
Lahendusena oleme konkreetsete projektide puhul pakkunud arhitektidele tuge ning viinud kokku inseneri ja arhitekti soovid.
Mida soovitaksid noortele, kooliteed käivatele tulevastele KVJ inseneridele?
Soovitaksin leida enda kirg antud erialal. On see siis suunatud rohkem mõtlemisele, joonestamisele, suhtlemisele või hoopis juriidilisele seadusandlusele. Valides endale sobiv töö iseloomehk panustadeserialasse vastavalt oma isikuomadustele, on tagatud noore inseneri edu ning areng terves KVJ valdkonnas.
Kas julgeksid ennustada makrotrende, mis meie eriala olulisel määral tulevikus võiksid mõjutada.
Trendid, mis kindlasti süvenevad, puudutavad energiaefektiivsust ja keskkonnaga seotud küsimusi. Nendest enam mööda ei pääse.
Vaadates veel tulevikku, siis arvan, et tööjõu hinnatõus paneb tarbijad kasutama aina enam etteprojekteeritud standardlahendusi, olgu see siis seotud süsteemide projekteerimise-, ehituse- või hooldusega.
Millega tegeled tööst vabal ajal, kuidas end laed? Soovitusi teistele.
Tööst vabal ajal pühendan end enamasti perele ning sõpradele. Erilist tähelepanu vajab hetkel ka väike beebitüdruk Lauren. Teen mõõdukalt sporti jalgrattal ning jõusaalis. Sisemist tasakaalu ning emotsionaalset laengut saan iganädalaselt kristliku koguduse töös, kus löön kaasa muusikatöös ning ürituste korraldamisel.
Et inseneri töö liiga üksluiseks ei läheks, soovitan kõigile mitte üle töötada, vaid tegeleda rohkem oma hobidega. Võimalusel oleks väga värskendav ka leida mingi ühiskonda abistav vabatahtlik töölõik, mida teha kasvõi paar korda aastas.