EKVÜ koolitustest

 

EKVÜ 2020-2021 koolitushooaeg on hooga käimas. Tänavu oktoobris toimus üks koolituspäev ning oma järge ootavad veel mitmed seminarid ja objektikülastused.

Tagasivaade  2019/20 koolitushooajale

Eelmine koolitushooaeg sai alguse septembris  Eesti Jõujaamade ja Kaugkütteühinguga koos korraldatud koolitusseminariga „Soojusvarustus“. Ürituse fookuses oli soojussõlmede uuendatud juhendmaterjali tutvustus, aga räägiti ka üldisematel teemadel. Osalejaid oli ligi 100.

Septembrisse jäi aadressil Mustamäe tee 3 asuva Telia hoone objektikülastus. Tegemist oli nö jätku külastusega. Nimelt organiseeris EKVÜ sinna esmase külastuse paar aastat tagasi, kui hoone oli värskelt valminud. Seekordse külastuse eesmärk oli hoone omaniku esindajalt uurida, kuidas projekteeritud ning ehitatud lahendused on ennast ekspluatatsioonis tõestanud  (fookuses hoone kütte ja jahutuse lahendus soojuspumbaga, kasutades hoone vaiadesse paigutatud maakontuuri).

Oktoobri lõpus korraldasime koos Halton Oy/Onninen AS spetsialistidega sisekliima alase seminari, kus fookuses VAV ja CAV süsteemide kavanadamine, ehitamine ja käitamine. Muutuva õhuhulga süsteemid on aja jooksul järjest populaarsemaks saanud ning koolituspäev andis neist hea ülevaate pakkudes huvilistele hulganisti uusi teadmisi.

Energiatõhususe teemad on kutseandjana EKVÜ prioriteediks ning selle teemaline koolitus toimus tänavu aasta jaanuaris. Koolitusel keskenduti valdkonda kujundavate määruste muudatuste esmasele tagasisidele ja selgitati täiendavalt kitsaskohtade. Osalejate suur arv ja palju sisulisi küsimusi kinnitasid teema ja ürituse olulisust kõigile osapooltele.

Eelmine koolitushooaja lõpp jäi COVID-19 viiruse leviku tõttu poolikuks ning pidime kevadise seminari „Praktikult praktikule“  edasi lükkama.

2020/2021 koolitushooaeg

2020 sügisel oleme juba seitsmendat aastat korraldamas koolitustesarja „Praktikult praktikule“, mille eesmärk on tõhustada koostööd eriala inseneride ning valdkonnas tegutsevate ettevõtete vahel. Sisuks, nagu koolitussarja pealkirjaski välja toodud, on praktiliste ja uudsete lahenduste tutvustamine, mis võiks aidata valdkonna praktiseerivatel projekteerijatel, ehitajatel, järelevalvet teostavatel inseneridel luua ühist paremat teadmist ning parendada seeläbi ehitiste  üldist taset. 

Esimene neist toimus 29. oktoobril. Osalejate huvi oli suur ning kõik saali rendileandja poolt lubatud maksimaalsed 60 kohta broneeriti enne üritust ära. Seminari ettekanded on leitavad meie koduleheküljelt. 

Koolitussarja järgmine koolitus „Praktikult praktikule 2. päev“ toimus 26. novembril. Seoses COVID-19 viiruse laialdase levikuga ning riskide maandamisega viisime selle esmakordselt EKVÜ ajaloos läbi webinari kujul. Osalejaid on 66 ning veendusime, et antud ajamomendis on sellisel kujul koolituse korraldamine täiesti teostatav ning praktiline.

9. jaanuaril toimub praktilisemat laadi koolitus energiatõhusus spetsialistidele „Võtame energiamärgise pulkadeks ja paneme uuesti kokku“. Korraldajate plaan on hoida grupp pigem väike (kuni 25 inimest), et saaks kindlasti kõigi murekohad ära kuulatud ning neile vastused leitud. Täpsem info koolituse kohta on leitav meie koduleheküljelt. Soovime semiari viia läbi füüsilisel kujul, aga kui tulenevalt COVID-19 viirusest on see liiga ohtlik, siis me lükkame edasi.

NB! Üleskutse inimestele, kelle jaoks on antud koolitusele Tallinnasse tulla liiga kauge või keeruline: kui koolituse vastu on suurem huvi, siis oleme valmis analoogse koolituspäeva korraldama ka Tartus. Parema ülevaate saamiseks anna oma huvist koolitusel osaleda märku kirjutades e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..  

Tulevased koolitused

Järgmise aasta alguses soovime läbi viia paar-kolm objektikülastust. Nendest anname teada jooksvalt teada kuna hetkel täpsemaid kokkuleppeid veel ei ole.  2021 jätkame kindlasti ka “Praktikult praktikule” koolitussarjaga ning “Teadmistepõhine ehitus” konverentsiga.

Muud teemad

Oleme hetkel võtnud seisukoha, et kui ümbritsev keskkond võimaldab, siis meie korraldatavad koolitused on nn „füüsilisel kujul“ toimuvad. Nimelt soovime pakkuda meie eriala inimestele võimalust üksteisega kohtuda ning näost-näkku suhelda. Sellest tulenevalt plaanime koolituspäevadel jätta ettekannete vahele pisut pikemad vahepausid, et osalejatel jääks rohkem omavahel aega suhelda ning muljeid vahetada. Loodetavasti on see enamusele sobilik. Kui selliste koolituste korraldamine on mingitel põhjustel keeruline, siis kaalume webinari vormi.

EKVÜ koolitustel jagame täiendõppe punkte ja seega soovime tõsta kindlust, et osalejad räägitu omandanud on. Selle kontrollimiseks ja tagamiseks alustame 2021. aastal tõenäoliselt koolituste lõpus testide läbiviimisega. Hetkel uurime ja arutame erinevaid võimalusi, kuidas seda võimalikult hõlpsalt ja mugavalt teostada oleks võimalik. 

Viimase paari aasta jooksul on meie korraldavatel koolitustel esinenud märkimisväärne hulk välisesinejaid, nii füüsiliselt kohale tulles kui ka üle veebi (Reggy Mortier oktoobrikuiselt „Praktikult praktikule seminaril). Soovime seda joont hoida, et meie inseneridele jõuaks info ja parimad praktikad ka teistest riikidest. Kui teil on infot huvitavate teemade ja välislektorite kohta, siis andke kindlasti märku.

EKVÜ on viimase aasta jooksul teinud tihedamat koostööd nii Eesti Soojustehnikainseneride Seltsi (www.estis.ee) kui ka Eesti Jõujaamade ja Kaugkütteühinguga (www.epha.ee). Soovitame tutvuda nende kodulehekülgedega ning heita regulaarselt pilku ka nende koolituskalendritesse - usume, et ka meie eriala insenerid võivad sealt enda jaoks nii mõndagi huvitavat leida. 

Kommunikatsioon ja jooksev tagasiside on igasuguse koostöö põhitalad. See kehtib ka EKVÜ koolitusplaani koostamisel. Nimelt ootame EKVÜ koolitustoimkonnaga kõigilt liikmetelt toimunud ja tulevaste koolituste ja seminaride osas tagasisidet kui ka ideid. Sinu tagasiside on see, mis aitab meil korralduslikku poolt sujuvamaks muuta, pädevaid lektoreid leida ning asjakohast sisu pakkuda. Olgem aktiivsed! Kõiki arvamusi ootame See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolitustega seonduvad ideed ja mõtted saatke palun See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

EKVÜ koolitustoimkond (Mikk Maivel, Timo Olesk, Vahur Põder, Jarek Kurnitski, Kalev Kundla)