EKVÜ 2023/2024 hooaja koolitustest

 

2024. aasta esimeseks ürituseks oli seminar „Kortermajade ventilatsioon“ 25. jaanuaril, kus ettekannetega esinesid mitmed EKVÜ liikmed. Tähelepanu all olid ennekõike võimalikud tehnosüsteemide lahendused kortermajade renoveerimisel ning ka senistes projektides ette tulnud kitsaskohad. Koolitus oli küllaltki menukas ning siinkohal on vajalik vabandada kõigi ees, kellel ei õnnestunud registreeruda vabade kohtade otsa saamise tõttu.

Järgmine koolitusüritus leiab aset 21. märtsil ja teemaks on uuendused energiatõhususe valdkonnas. Peatselt on värskenemas määrused „hoone energiatõhususe miinimumnõuded“, „nõuded energiamärgise andmisele ja energiamärgisele“ ning „hoone energiatõhususe arvutamise metoodika“. Vastavad eelnõud on juba eelmise aasta sügisest liikunud eri osapoolte vahel, ka EKVÜ liikmed on andnud oma täpsustused ja kommentaarid paremate määruste saavutamiseks. Koolitusel tutvustavad TalTech’i ning EKVÜ spetsialistid lähenevaid muudatusi seadusandluses ja arvutusmeetodites ning uusi abivahendeid.

Traditsiooniliselt on kevadel toimunud „Praktikult praktikule“ seminarid, kus EKVÜ toetajaliikmed tutvustavad oma uudistooteid ning põnevamaid eriala arenguid. Seekord on plaanis vastav üritus korraldada 24. aprillil.

EKVÜ liikmetele saadetakse enne ürituse toimumist teavitus e-maili teel, samuti on EKVÜ kodulehel rubriigis “Koolitus” koolituskalender. Täiendavat infot saab koolitustoimkonna juhi Vahur Põderi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) käest.